poniedziałek, 13 lipca 2015

Nestle, Chocapic

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam układać puzzle. Raczej to do mnie nie pasuje, jestem osobą bardzo niecierpliwą, jednak czasem, w takie dni jak dziś, kiedy za oknem szaro i pada, nie mam ochoty na ogłupiające programy, a o znajomych jakby słuch zaginą. Siadam w tedy sama na podłodze, popijam pyszne, gorące kakao i po prostu układam, nie myślę o niczym, nic nie jest ważne, skupiam się na tym, by ukazał się cały obrazek. Potem, kiedy moje pośladki już całkowicie zdrętwiały, a kręgosłup błaga o wyprostowanie, zadowolona odchodzę od mojego "dzieła".


Zupełnie nie wiem dlaczego ten trafia do mnie jako ostatni (ach tak, może dlatego, że ich nie jadałam), ale najbardziej mi się podoba. Opakowanie charakterystyczne dla płatków, ciemne, zadowolony piesek i zawartość-pierwsze wrażenie jak najbardziej na plus.


Mój entuzjazm opadł, gdy tylko go otworzyłam, zapach był bardzo słaby, gdzieś tam czuć mleczność polewy, lecz kakao zupełnie nie wyczuwalne. Batonik jest chyba najmniejszy z trójki, polewy jest bardzo mało, powstały szpary i wszystko prześwituje. Rozumiem, takie łódeczki ciężko "upchnąć" w formę batona, jednak jego walory estetyczne kuleją.


Przechodząc do smaku, cienka polewa jest słodka, jakby ze starego mleka w proszku. Płatki? Co tu dużo mówić. Grube, twarde, a za razem jakieś takie rozmiękłe. Palce są oblepione syropem, w stopniu najwyższym, myślę, że jest go więcej niż samych chrupek, oblepia to zęby, praktycznie nie ma smaku, gdzieś tam w tle pląta się słodkie kakao i cukier- tak cukier, to jest jego smak. 


Ładne opakowanie nie wystarczy, liczyłam na coś dużo lepszego, coś co przebije Nesquika, zawiodłam się. Może to mi trafiło się wadliwe opakowanie, wydaje mi się jednak, że producent więcej zapłacił grafikowi, zapominając o zawartości. 
Podsumowując- słodki i.. no właśnie, po prostu nie dobry, nie dla mnie. Reszta zdecydowanie powędruje do.. ciekawe kto zechce :) Aż szkoda uroczego pieska.

Ocena: 2
Gdzie kupiłam: Biedronka
Cena: 3,49 zł (6 sztuk)
Czy kupię ponownie: Nie
Kaloryczność: 407/100g
                      102 kcal- sztuka

5 komentarzy :

 1. Dla mnie ani opakowanie niezbyt ładne, ani baton niezbyt dobry. Nie wiem po co robią te płatkowe batony, bo one są równie niezdrowe, co te zwykłe, a nikt mi nie powie, że woli je np. od Snickersa czy Kinderów.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie lubię układać puzzli, brrr! :P
  Tego nie lubię, ogóle te płatki są dla mnie paskudne.

  OdpowiedzUsuń
 3. platki na sucho NIEEEE! w formie batonika z kupą niezdrowych dodatkow? jeszcze bardziej NIEE.. nic tu smacznego nie ma :< ..jedyne dobre platki na sucho to Jaśki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Chocapic, ale w wersji klasycznej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chocapic jest najlepszy, ale jako zwykłe płatki, batonik mi niezbyt podszedł :< Ale i tak przejadłabym co do okruszka :D

  OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się wpis? Masz odmienne zdanie, a może jakieś rady? Chętnie posłucham wszystkiego i wszystkich z osobna. Będzie mi miło, gdy zostawicie ślad swojej obecności ;)